Všechny aktuality

Pochod s veverkou Čiperkou

aktuality

17.09.2020

I letos mohou lidé podpořit péči o hendikepované živočichy pochodem z paraZOO do Záchranné stanice pro živočichy Vlašim, která bude výjimečně přístupná veřejnosti. Účastníky čeká program zaměřený tentokrát na obojživelníky a vše, co s nimi souvisí.

Registrace pochodu proběhne od 10:00 do 11:30 hodin v paraZOO a součástí pochodu je i prohlídka zoologické zahrady, kde bude umístěn první úkol. Zároveň zde proběhnou dvě komentované prohlídky od 10:30 a 11:30 hodin. Cesta značená šipkami a fábory povede směrem k vlašimskému koupališti, a pak už po loukách a lesem až do záchranné stanice, kde proběhne Den otevřených dveří. Trasa není vhodná pro městské kočárky a vozíčkáře, ale do Záchranné stanice je možné přijet rovnou, prohlédnout si ji a zúčastnit se jedné z komentovaných prohlídek, které budou průběžně probíhat od 13:00 do 16:00 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na úkoly cestou a tvůrčí dílny ve stanici.

Drobné občerstvení bude zajištěno pro vegetariány i masožrouty.

Pokud budou mít účastníci zájem přinést zvířátkům z paraZOO a pacientům něco dobrého, určitě jsou vhodné suché plody jako lískové a vlašské ořechy, buráky, sušené ovoce a bobule, zrniny nebo luštěniny, pro masožravce syrové maso nebo konzervy a granule pro kočky a psy. V záchranné stanici využijeme také deky, povlečení nebo ručníky, obvazový materiál, dřevitou vlnu atd.

Startovné činí 100,- Kč za jednotlivce a 250,- Kč za rodinu. Účastníci obdrží placku pochodu a herní kartu, kam budou označovat splněné úkoly. Za vyplněný kvíz si zatočí kolem štěstí o ceny.

V záchranné stanici budou na prodej také drobné suvenýry. Výtěžek bude věnován na provoz stanice. Velice oceníme, pokud nám věnujete své výrobky, které bychom mohli na akci prodávat. Budeme je přijímat do pátku 25. 9. v ekoobchůdku v paraZOO. Děkujeme!

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie: akce
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj