Všechny aktuality

Sbírka byla úspěšná, Sanitka pro zvířata vyjíždí ve čtvrtek 23.7.

aktuality

17.07.2020

Úspěchem končí veřejná sbírka na novou Sanitku pro zvířata, kterou uspořádali ochránci přírody z Vlašimi. Drobní i velcí dárci pomohli Záchranné stanici pro živočichy ČSOP Vlašim získat 892 000 Kč.

Křest sanitky a uvedení do provozu proběhne ve čtvrtek 23. 7. 2020 od 15:00 před ParaZoo ČSOP Vlašim.

Kromě křestu proběhne také vypuštění poštolky, vyléčené v Záchranné stanici ČSOP Vlašim, zpět do přírody a ukázka zásahového vybavení záchranářů.

Záchranná stanice pro živočichy Českého svazu ochránců přírody Vlašim ošetří asi 600 zvířat ročně. Zvířatům pomáháme na rozsáhlém území od Černošic po Humpolec a najezdíme přes 40 000 km ročně. Stejně jako u lidské záchranky, i u zvířat je klíčový včasný zásah. Dosud užívaný automobil již dosluhoval a byl poruchový. Proto jsme vypsali sbírku na nové zásahové vozidlo – Sanitku pro zvířata.

Celkem více jak 190 dárců přispělo částkou 892 300 Kč.

„Díky dárcům ve sbírce budeme bezpečně a včas u našich zvířecích pacientů, což znamená zase vyšší šanci na jejich úspěšné vyléčení. Ale nejen to, díky velkému úspěchu sbírky můžeme zakoupit také nový rentgen a chirurgickou vrtačku do naší veterinární ordinace a vybavení pro záchranu obojživelníků u silnic při jejich jarním tahu “ řekla k výsledku sbírky vedoucí Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim Alena Konvalinová.

Událost je vhodná pro fotografy.

Místo konání události:
ParaZoo, Pláteníkova 264, Vlašim - naproti zámecké bráně. https://mapy.cz/s/rekakeceju

Událost na FB:
https://www.facebook.com/events/338207470681073/

Autor:
Kategorie: pozvánka
Projekt: Záchranná stanice