Všechny aktuality

Poznejte hmyz všemi smysly na HMYZÁKU 2019

aktuality

17.10.2019

Hlavní program Hmyzáku 2019 vypukne 28. 10. v 13:00 hodin. Jako každý rok i letos přijede malé i velké pobavit Aleš Bílek se svým loutkovým divadýlkem Vysmáto. Pro hmyzožravce jsou připraveny dvě přednášky na téma „Jíme hmyz“ a kulinární show a také ochutnávky hmyzích dobrot na slaný i sladký způsob. Entomology laiky i odborníky jistě zaujme přednáška pana docenta Farkače, který ve své přednášce představí hmyz jako nezbytný článek přírody a pan inženýr Knapp poodhalí tajemství ze života slunéček. Hmyzí zajímavosti představí také entomolog Ing. Miloš Krejčíř během ukázek ze své sbírky hmyzu.

Pro nedočkavce je od 10:00 hodin připravena výstava sklípkanů, kudlanek a strašilek a od 12:00 hodin komentovaná prohlídka paraZOO.

Na Hmyzáku vyvrcholí akce „obLÁSKY pro paraZOO“. Již od pondělí 21. 10. budou v Podblanickém ekocentru vystaveny pomalované kamínky, které bude možné na Hmyzáku zakoupit. Výtěžek bude věnován na péči o hendikepovaná zvířata. ObLÁSKY namalovaly děti z příměstských táborů, návštěvníci paraZOO a příznivci a fanoušci ochránců přírody.

Celodenní vstupné včetně ochutnávek hmyzích dobrot činí letos 50 Kč pro jednotlivce, pro rodinu pak 150 Kč.)

V případě, že návštěvník přinese do paraZOO pomalovaný oblázek s vyobrazeným hmyzem, má vstup zdarma.

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie: akce
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj