/ Para Zoo
Všechny aktuality

Lidé podpořili zraněná zvířata pochodem z paraZOO do záchranné stanice

aktuality

30.09.2019

Přes šedesát dětí i dospělých se zúčastnilo dobročinného pochodu na podporu péče o zraněná a hendikepovaná zvířata. Letošní ročník „Šiškovaná s veverkou Čiperkou“ byl oproti předchozím obohacen o řadu zábavných a vzdělávacích stanovišť a účastníci si mohli přímo vyzkoušet např. transfer žab, otestovat svou zdatnost ve skoku do dálky v porovnání se zvířaty nebo se proměnit v netopýra a v prostoru se orientovat pouze sluchem. V záchranné stanici si pak odlévali sádrové stopy zvířat a určovali, komu patří které hovínko. Akce byla zároveň oslavou uplynulého Mezinárodního dne zvířat a Dnem otevřených dveří v záchranné stanici, a tak měli návštěvníci příležitost prohlédnout si zákulisí péče o živočichy během komentovaných prohlídek.

Za odměnu za dosažení cíle se mohli malí i velcí svézt na koni a opéct si Jestřebický buřtík na ohni. Vegetariáni si pochutnali na bramboračce, cizrnovém gulášku a Šternberských koláčcích, které na podporu akce věnoval majitel výrobny, pan Filip.

„Pochodu se účastním každý rok a letos mě i moje děti moc bavily stanoviště cestou. Obzvlášť jsme se zasmáli u orientace pomocí echolokace,“ říká maminka Petra a doplňuje, „moc se nám líbila také navigace ze šišek. Příští rok jdeme zase!“

Tuto informační kampaň finančně podporuje Ministerstvo zemědělství České republiky.

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie: proběhlo
Projekt: MZE