/ Para Zoo
Všechny aktuality

Voňavá sobota - Semínko základ zahrady

aktuality

9.09.2019

Podblanické ekocentrum se zapojuje do komunitního programu Semínkovna. Funguje na principu sdílení osiva mezi jednotlivými pěstiteli. Více se zájemci dozví na zářijové Voňavé sobotě, která se koná 14. září. Slavnostní zahájení Semínkovny proběhne ve 13:30 hodin, ale již dopoledne budou moct děti či dospělí tvořit ze semínek výrobky, zúčastnit se komentované prohlídky paraZOO od 12:30 hod., a také ochutnávat různé druhy koření a semen a čaje z nich.

Od 14:00 do 16:00 hodin povede Šárka Michálková z Arboreta Iris přednášku a praktický workshop. Semínkové povídání zakončí film „Ohrožená semínka“ o jedné ze semenných bank, která střeží rostlinná semena před globálními krizemi.

Semínkovna Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim

Semínkovny jsou místa pro svobodné sdílení osiva mezi zahradníky. Osivo zde můžete hned vyměňovat za jiné – nebo si ho třeba půjčit, zasít, hýčkat rostlinky a po skončení sezóny zase trochu nově sklizených semen vrátit Semínkovně. Vyměňovat je možné zeleninu, bylinky, okrasné letničky či trvalky, zkrátka cokoliv. Pozor na F1 křížence nebo invazní rostliny, ty v Semínkovně jako jediné nechceme.

A že se vám ten nápad líbí? Tak se k nám přidejte na samém začátku a pomozte nám Semínkovnu založit! Sklízejte už teď přebytky semínek a přineste nám je 14. září na Voňavou sobotu do paraZOO. Třeba už rovnou nějaké osivo vyměníte.

Více informací o semenaření najdete na: www.ekorada.cz

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie: akce
Projekt: Středočeský kraj
Středočeský kraj