/ Para Zoo
Všechny aktuality

paraZOO otvírá vlastní ZOOkroužek

aktuality

3.09.2019

Od letošního října mohou žáci základních škol navštěvovat nový kroužek, který bude probíhat přímo v zoologické zahradě. Během pravidelných schůzek se děti dozví, co obnáší péče o chovaná zvířata a z jakých důvodů se nemohou vrátit do volné přírody. Kromě zvířat v paraZOO budou děti pozorovat také volně žijící živočichy. Poznají, co vše leze, plave, chodí, létá nebo se plazí v naší přírodě a jak nejlépe žit s těmito tvory v přírodě.

Kroužek začíná 1. října 2019 a povede ho ošetřovatel paraZOO a zoolog Mgr. Martin Hůlka. Zájemci hlaste se na jeho email: martin.hulka@csop.cz. Cena kroužku je 600 Kč za rok.

Děti se přihlášením do kroužku zároveň stanou členy MOPíků (Mladých ochránců přírody).

Pro všechny, kteří se zajímají o praktickou ochranu přírody, jsou určena pondělní setkání oddílu MOP Včelojedi. Je to už zaběhlý oddíl a má za sebou spoustu úspěchů. Včelojedi např. zvítězili v soutěži „Brána k druhým“, která ukazuje pozitivní příklady a skutky v naší společnosti, na kterých se podílejí děti a mládež do 26 let. V případě zájmu o nástup do oddílu Včelojedi, kontaktujte vedoucího Jirku Pavelku na: jiri.pavelka@csop.cz.

Tuto informační kampaň finančně podporuje Ministerstvo zemědělství České republiky.

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie: pozvánka
Projekt: MZE