Všechny aktuality

Velikonoce v paraZOO

aktuality

10.04.2019

Na Velký pátek mohou malí i velcí zavítat do paraZOO a strávit část velikonočních svátků ve společnosti místních živočichů. Pro návštěvníky jsou připraveny komentované prohlídky, ukázky tréninku a přednáška Záchranné stanice pro živočichy Vlašim. Nebude chybět ani velikonoční tvoření a tvůrčí dílny budou probíhat po celý Velký pátek.

V záchranných stanicích nastává „období mláďat“. Počty zbytečně odebraných zajíčků, srnčat, veverek, ptáčat i ostatních druhů z přírody každoročně stoupají, a proto se tématu záchrany mláďat bude věnovat akce Velikonoce v paraZOO. Od 10:30 hodin je pro návštěvníky připravena přednáška záchranné stanice, kde se zájemci seznámí se správným postupem při nalezení mláděte.

Během komentované prohlídky paraZOO si návštěvníci vyslechnou příběhy místních zvířat a dozví se, co vlastně obnáší péče o trvale hendikepované živočichy. Její součástí je také trénink zvířat, který přispívá, ke zlepšení jejich životních podmínek a usnadňuje ošetřování a manipulaci s nimi. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky tréninku vyder od 14:30 hodin.

Děti i dospělí si během tvůrčích dílen vyrobí velikonoční výzdobu. Doporučujeme si přinést vlastní vyfouknutá vajíčka. Dílničky budou probíhat po celý den.

Tuto informační kampaň finančně podporuje Ministerstvo zemědělství České republiky.

 

 

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie: pozvánka
Projekt: MZE