Všechny aktuality

Sezóna zahájena, návštěvníci vítáni!

aktuality

7.03.2019

ParaZOO Vlašim je tak trochu jiná ZOO. Najdete zde převážně hendikepované živočichy. Jejich zranění byla způsobena nejčastěji dopravou, nárazy do drátů elektrického vedení nebo skleněných ploch. Zkrátka jejich život ve volné přírodě skončil následkem působení člověka. Jedná se o živočichy, kteří patří do tuzemské přírody a návštěvníci si je mohou prohlédnout zblízka a kromě těch běžných, vidět i druhy, které jen tak na procházce nepotkají.

Mezi nejoblíbenější obyvatele paraZOO patří mluvící krkavec Bob, věčně mokré vydry Fousek a Kapka a zrzavá liška Eliška. Z těch vzácnějších druhů mohou návštěvníci obdivovat kočky divoké nebo čápa černého. Některá zvířata se narodila v jiných ZOO jako například sovice sněžní Harry nebo byla sokolnicky cvičena jako raroh nebo sova pálená.

V letošním roce bude pokračovat trénink pozitivního posilování a lidé během některých komentovaných prohlídek budou moct sledovat jeho průběh. Pro návštěvníky se chystá také řada osvětových akcí. „V letošní sezóně se paraZOO zaměří především na ochranu našich druhů ptáků,“ říká vedoucí Alena Konvalinová a doplňuje, “chystáme odborné přednášky, tématické tvoření a soutěže.“

Návštěvníci se mohou zúčastnit také tradičních akcí jako Velikonoce v paraZOO, Ztracená zvířata, Pochod s veverkou Čiperkou nebo Hmyzák. „Každý, kdo paraZOO navštíví, tak přispěje na péči o zvířata v ní a v záchranné stanici pro živočichy,“ říká Konvalinová. Pokud byste chtěli živočichy podpořit dalším způsobem, pak se můžete stát adoptivním rodičem některého z nich, nebo nakoupit na www.eko-obchod.cz.

 

Bližší informace o akcích a další aktuality najdete na stránkách www.paraZOO.cz.

 

Alena Konvalinová

Kontakt: alena.konvalinova@csop.cz, 724 101 784

Foto: Filip Petrák

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: paraZOO