Všechny aktuality

Procházka, která pomůže aneb Pochod s veverkou Čiperkou

aktuality

3.10.2018

Pochod začíná v ParaZOO, kde si od 9. do 10. hodiny můžete vyzvednout účastnickou kartu a mapu pochodu. Jeho trasa vede kolem řeky, kde si účastníci ověří své znalosti o ptactvu, které žije v naší přírodě. V Záchranné stanici pak budou ve 12, 13 a 14 hodin probíhat komentované prohlídky.

Tato akce pořádaná při příležitosti nedávno uplynulého Dne zvířat účastníky zavede do léčebných prostor, kde mimo jiné uvidí právě ošetřované pacienty.

Vzhledem k tomu, že začíná „ježčí sezóna“, je i téma letošního pochodu zaměřeno na péči o ně. Lidé se dozví, jak je mohou na zimu lépe připravit, čím dokrmovat, jak vyrábět ježčí domečky a kdy je odvézt k nám do stanice. V paraZOO i stanici budou připraveny vzdělávací stanoviště a dílny. Nezapomínáme ani na ptáky a jejich ochranu. Děti i dospěli si budou moci vyrobit krmítko.

Startovné je 50 Kč. Výtěžek bude využit na péči o zvířata v záchranné stanici a paraZOO Vlašim. „Kdo by rád přinesl něco pacientům rovnou, pak uvítáme různá krmiva, sušené mléko pro štěňata a kočky, suché plody, ovoce a zeleninu nebo staré plyšové hračky,“ říká Alena Konvalinová, vedoucí paraZOO Vlašim a dodává, „dárky mohou návštěvníci zanechat i v místě startu a každé pomoci si velice vážíme.“

Záchranná stanice bude otevřena nejen pro účastníky pochodu. Areál bude přístupný i pro ostatní, kteří přijedou rovnou na místo.

 Nenechte si tuto příjemnou procházku ujít.

Tuto informační kampaň finančně podporuje Ministerstvo zemědělství. www.zachranazvirat.cz

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie: akce
Projekt: