Všechny aktuality

Sezóna zahájena, návštěvníci vítáni!

aktuality

7.03.2018

  „Tato slavnost se u nás uskutečnila poprvé. Začali jsme spolupracovat s projektem Česká divočina a letos se budeme tématu šelem věnovat po celou sezónu. Tato akce tedy toto téma otevřela,“ uvedla vedoucí paraZOO Alena Konvalinová.

     Děti si z tematických workshopů odnesly maňásky vlastní výroby nebo malované loutky z překližky. Velký úspěch mělo také malování šelmích obličejů. Po paraZOO tak běhaly rysi, vlci, medvědi nebo divoké kočky.

Na komentovaných prohlídkách se návštěvníci seznámili především s druhy šelem nově umístěných v paraZOO – tedy divokými kočkami a liškou Eliškou. Úspěch měla také kontaktní kuna, která předvedla své lezecké dovednosti.

V rámci doplňkového programu se v sále Podblanického ekocentra promítal snímek Causa Carnivora (o velkých šelmách žijících v České republice nebo u našich hraničních sousedů. Při promítání tak diváci měli příležitost ochutnat výběr z regionálních produktů od držitelů značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®.

ParaZOO tak opět návštěvnicky ožila a někteří živočichové přítomnost lidí vítali a předváděli se – jako mluvící krkavec Bob nebo fretka. „Od prosince do února jsme měli pro veřejnost zavřeno, vyjma 25. prosince, kdy se zde konaly tradiční Vánoce se zvířátky. Návštěvníci přinášeli různé dobroty a dárky pro naše živočichy, za což jim moc děkujeme. Ti, kteří se do paraZOO nedostanou, a přesto by ji chtěli podpořit, tak mohou zvířátkům pořídit dobroty prostřednictvím našeho e-shopu,“ poznamenala vedoucí.

    A na jaké novinky se mohou návštěvníci těšit? „Rádi bychom od května realizovali pravidelné víkendové komentované prohlídky bez nutnosti předem se objednat. Více také rozvíjíme téma prevence zraňování živočichů prostřednictvím nových prvků a těšíme se na Velikonoce, Hmyzí festival nebo Pochod s veverkou Čiperkou,“ uzavřela Alena Konvalinová s tím, že v březnu je paraZOO otevřeno každý den kromě pondělí od 9 do 16 hodin.

 

 

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie:
Projekt: ------