Všechny aktuality

Pochod s veverkou Čiperkou podpoří péči o zraněná zvířata

aktuality

29.09.2017

Jako každoročně pořádá i letos Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim Pochod s veverkou Čiperkou aneb Den otevřených dveří v záchranné stanici pro živočichy v Pavlovicích. V sobotu 7. října se účastníci vypraví pěšky z vlašimské paraZOO do záchranné stanice. Během cca čtyřkilometrového pochodu budou sbírat body na zábavných stanovištích, která navazují na témata péče a ochrany divokých zvířat z naší přírody. V cíli je pak čekají komentované prohlídky stanice, občerstvení a odměny jako trička, suvenýry paraZOO nebo třpytivé tetování.

Čtvrtý ročník Pochodu s veverkou Čiperkou nabízí možnost aktivně podpořit živočichy, které se následkem úrazů a dalších onemocnění buď léčí v Záchranné stanici pro živočichy Vlašim, nebo jsou trvale hendikepovaní. Na startovní listinu se účastníci mohou zapsat mezi 9:00 a 11:00 hodinou v paraZOO. Součástí pochodu je i prohlídka zoologické zahrady, kde je připraveno také první stanoviště na téma hmyz. Další tři stanoviště zaměřené na prevenci a ochranu živočichů čekají účastníky cestou a poslední, které je připraveno v cíli, prověří, jak se lidé orientují ve zvířecím trusu.

Při startu obdrží zúčastnění kvízový list, který bude na konci pochodu vyhodnocen a odměněn. V cíli čeká na účastníky další program jako tombola, tvůrčí dílnička, třpytivé tetování a opékání buřtů.

Do záchranné stanice se mohou podívat ale i ti, kteří se pochodu neúčastní, a podpořit ji tak na místě. Stanice bude volně přístupná od 10:00 do 16:00 hodin.

Startovné pochodu činí 50 Kč a akce se koná za každého počasí. Bližší informace získáte na www.parazoo.cz.

Akci podpořili a ceny věnovali: Olymtoy, pivovar Kácov, Bubun, spolek Kopretinka, Ministerstvo zemědělství České republiky a Středočeský kraj.

Kontakt: Alena Konvalinová, alena.konvalinova@csop.cz

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie: Akce
Projekt: