Aktuality

Vykradena kasička v paraZOO!

5.08. - Vykradena kasička v paraZOO!

VLAŠIM, 5. 8. 2019: Dnes vykradli neznámí pachatelé sbírkovou kasičku Záchranné stanice pro živočichy Vlašim, která je umístěna v paraZOO.

 
Večerní komentované prohlídky s ukázkou tréninku

24.07. - Večerní komentované prohlídky s ukázkou tréninku

Zajímá Vás, co se děje v paraZOO po zavírací době? Jak se chovají obyvatelé paraZOO, když za návštěvníky zaklapnou dveře? Přijďte navštívit naše zvířata v pátek večer. Rezervace nutná.

 
Voňavá sobota - Jak přilákat opylovače do zahrady

20.07. - Voňavá sobota - Jak přilákat opylovače do zahrady

"Voňavá sobota" v paraZOO se tentokrát zaměří na lákadla pro hmyz. Ing. Šárka Michálková vám poví, které rostliny do vaší zahrádky přilákají opylovače a proč chceme užitečný hmyz ve svých zahradách mít. V praktickém workshopu si budete moct vyzkoušet vlastní nálevy.

Pro děti je připraveno malování na kameny na podporu zvířátek z paraZOO a malí i velcí si budou moct umíchat vlastní bylinnou čajovou směs.

 
Záchrana volavky „na vodě“

15.07. - Záchrana volavky „na vodě“

Mívejte vždy oči otevřené. Nikdy nevíte, komu tím můžete zachránit život. Jedna volavka nyní u nás bojuje o svoji "druhou šanci" díky všímavým vodákům.

 
Hledáme nového kolegu na pozici vedoucí úseku environmentální výchovy  v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim

10.06. - Hledáme nového kolegu na pozici vedoucí úseku environmentální výchovy v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim

Hledáme člověka, který bude sdílet naše nadšení pro ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví (nejen) na Podblanicku, jsou mu vlastní myšlenky ochrany přírody a životního prostředí, rád pracuje s lidmi, dovede si stanovit cíl a nadchnout pro ně i ostatní, nebojí se ani administrativy, zkrátka je připraven být „hnacím motorem“ pro malý ekovýchovný tým v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim.

 
Ochrana hnízd černobílé krásky s chocholkou

7.06. - Ochrana hnízd černobílé krásky s chocholkou

Polní ptáci v ohrožení. Znáte čejku chocholatou?

 
Zachráněný orel úspěšně hnízdí

17.05. - Zachráněný orel úspěšně hnízdí

Nedávno se nám podařilo zachránit orla mořského. Díky telemetrii víme, jak se mu daří!

 
„Ušaté jaro“

3.05. - „Ušaté jaro“

Není jaro bez zajíce. Tedy alespoň v naší stanici. Pomozte zajíčkům i Vy a neodnášejte je zbytečně. Ty, co pomoc opravdu potřebují, se zas nepokoušejte sami krmit a nejprve nám zavolejte. Dkujeme!

 
„Děkujeme, kvák!“

25.04. - „Děkujeme, kvák!“

Jaro již tradičně patřilo nejen vypouštění ježků a netopýrů, kteří zimovali ve stanici, ale především také ochraně migrujících obojživelníků. Nyní je tah již u konce.

 
Voňavá sobota - síla divokých bylin

13.04. - Voňavá sobota - síla divokých bylin

Pasete se? To děláte dobře:) Jarní divoké byliny mají blahodárné účinky na lidský i zvířecí organismus. Síle divokých bylin bude věnována první Voňavá sobota v paraZOO. Dozvíte se, které byliny jsou přímo vitamínovou a minerální bombou, jak je můžete využít v kuchyni, kde je sbírat a jak skladovat. 

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36  -  >>