Aktuality

Hledáme nového kolegu na pozici vedoucí úseku environmentální výchovy  v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim

10.06. - Hledáme nového kolegu na pozici vedoucí úseku environmentální výchovy v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim

Hledáme člověka, který bude sdílet naše nadšení pro ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví (nejen) na Podblanicku, jsou mu vlastní myšlenky ochrany přírody a životního prostředí, rád pracuje s lidmi, dovede si stanovit cíl a nadchnout pro ně i ostatní, nebojí se ani administrativy, zkrátka je připraven být „hnacím motorem“ pro malý ekovýchovný tým v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim.

 
Ochrana hnízd černobílé krásky s chocholkou

7.06. - Ochrana hnízd černobílé krásky s chocholkou

Polní ptáci v ohrožení. Znáte čejku chocholatou?

 
Zachráněný orel úspěšně hnízdí

17.05. - Zachráněný orel úspěšně hnízdí

Nedávno se nám podařilo zachránit orla mořského. Díky telemetrii víme, jak se mu daří!

 
„Ušaté jaro“

3.05. - „Ušaté jaro“

Není jaro bez zajíce. Tedy alespoň v naší stanici. Pomozte zajíčkům i Vy a neodnášejte je zbytečně. Ty, co pomoc opravdu potřebují, se zas nepokoušejte sami krmit a nejprve nám zavolejte. Dkujeme!

 
„Děkujeme, kvák!“

25.04. - „Děkujeme, kvák!“

Jaro již tradičně patřilo nejen vypouštění ježků a netopýrů, kteří zimovali ve stanici, ale především také ochraně migrujících obojživelníků. Nyní je tah již u konce.

 
Voňavá sobota - síla divokých bylin

13.04. - Voňavá sobota - síla divokých bylin

Pasete se? To děláte dobře:) Jarní divoké byliny mají blahodárné účinky na lidský i zvířecí organismus. Síle divokých bylin bude věnována první Voňavá sobota v paraZOO. Dozvíte se, které byliny jsou přímo vitamínovou a minerální bombou, jak je můžete využít v kuchyni, kde je sbírat a jak skladovat. 

 
Velikonoce v paraZOO

10.04. - Velikonoce v paraZOO

Na Velký pátek mohou malí i velcí zavítat do paraZOO a strávit část velikonočních svátků ve společnosti místních živočichů. Pro návštěvníky jsou připraveny komentované prohlídky, ukázky tréninku a přednáška Záchranné stanice pro živočichy Vlašim. Nebude chybět ani velikonoční tvoření a tvůrčí dílny budou probíhat po celý Velký pátek.

 
Záchrana zraněného orla mořského z řeky Blanice

18.03. - Záchrana zraněného orla mořského z řeky Blanice

Souboj mezi dvěma orly mořskými nedaleko Louňovic pod Blaníkem se bohužel neobešel bez zranění. Jeden z nich po divokém boji spadl do řeky Blanice, odkud by se bez pomoci sám nedostal. Velké štěstí bylo, že celý souboj sledovali kolemjdoucí lidé, kteří kontaktovali záchrannou stanici pro zraněné živočichy Českého svazu ochránců přírody Vlašim.  Díky tomu je teď orel v péči profesionálů a pomalu se zotavuje.

 
R.I.P. veveřák Eda

15.03. - R.I.P. veveřák Eda

S lítostí oznamujeme, že nás opustil veveřák Eda. V naší péči byl osm let a návštěvníky pravidelně obveseloval svými skopičinami. Některým uštědřil i laškovné počurání a my ošetřovatelé víme, že to nebyla náhoda. Bude nám chybět...

 
Sezóna zahájena, návštěvníci vítáni!

7.03. - Sezóna zahájena, návštěvníci vítáni!

V sobotu 2. března proběhlo oficiální otevření paraZOO Vlašim. Pro návštěvníky byly připraveny komentované prohlídky, ukázky tréninku zvířat a tvůrčí dílny na téma ochrany ptactva.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36  -  >>