Aktuality

Záchrana zraněného orla mořského z řeky Blanice

18.03. - Záchrana zraněného orla mořského z řeky Blanice

Souboj mezi dvěma orly mořskými nedaleko Louňovic pod Blaníkem se bohužel neobešel bez zranění. Jeden z nich po divokém boji spadl do řeky Blanice, odkud by se bez pomoci sám nedostal. Velké štěstí bylo, že celý souboj sledovali kolemjdoucí lidé, kteří kontaktovali záchrannou stanici pro zraněné živočichy Českého svazu ochránců přírody Vlašim.  Díky tomu je teď orel v péči profesionálů a pomalu se zotavuje.

 
R.I.P. veveřák Eda

15.03. - R.I.P. veveřák Eda

S lítostí oznamujeme, že nás opustil veveřák Eda. V naší péči byl osm let a návštěvníky pravidelně obveseloval svými skopičinami. Některým uštědřil i laškovné počurání a my ošetřovatelé víme, že to nebyla náhoda. Bude nám chybět...

 
Sezóna zahájena, návštěvníci vítáni!

7.03. - Sezóna zahájena, návštěvníci vítáni!

V sobotu 2. března proběhlo oficiální otevření paraZOO Vlašim. Pro návštěvníky byly připraveny komentované prohlídky, ukázky tréninku zvířat a tvůrčí dílny na téma ochrany ptactva.

 
Otvíráááme paraZOO

26.02. - Otvíráááme paraZOO

Přijďte v sobotu 2. března do vlašimské paraZOO zahájit letošní sezónu. Připraveny jsou ukázky tréninku zvířat a dílničky pro děti.

 
Plesnivé cukroví, zbytky vařených jídel, drátky. Takto tedy ne!

14.01. - Plesnivé cukroví, zbytky vařených jídel, drátky. Takto tedy ne!

Je skvělé, když lidé nemyslí pouze na sebe a chtějí pomáhat. Ne vždy je ale pomoc opravdovou pomocí. I o přikrmování divokých zvířat platí: Když už, tak pořádně.

 
Oprava výjezdového auta díky podpoře Lesů České republiky a ČSOP

29.11. - Oprava výjezdového auta díky podpoře Lesů České republiky a ČSOP

Náš pohotovostní vůz má v gumách už spoustu kilometrů a potřeboval již nutně opravit. Podařilo se to díky projektu. Bez auta by to u nás nešlo. Děkujeme!

 
„Děkujeme!“

9.11. - „Děkujeme!“

Vám, Vám, i Vám! Děkujeme všem, kdo nás podporují. Bez Vás by to nešlo!

 

 
Vydrýsek z propustě

5.11. - Vydrýsek z propustě

V neděli nám přibyl další chlupáč do naší "staniční rodiny". Vynasnažíme se, aby se mu u nás líbilo.

 

28.10. - Hmyzák 2018

Ve Vlašimi se bude opět servírovat hmyz. Druhý ročník festivalu nepředstaví hmyz pouze jako potravinu budoucnosti, ale zdůrazní jeho nezbytnou roli v přírodě.

Nápoje i jídlo Vám rádi naservírujeme do vlastních přinesených nádob. Půllitry a hrnky s sebou:) Lístky kupujte už nyní na www.eko-obchod.cz

 
 Procházka, která pomůže aneb Pochod s veverkou Čiperkou

3.10. - Procházka, která pomůže aneb Pochod s veverkou Čiperkou

Již tuto sobotu, 6. října, máte jedinečnou možnost nahlédnout za brány zvířecí Záchranné stanice nedaleko Vlašimi. Bude se totiž konat akce „Pochod s veverkou Čiperkou“, jehož cílem jsou právě veřejnosti běžně nepřístupné části areálu Stanice. Letos je pochod zaměřen na téma podzimní péče o živočichy.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  -  >>